Все товары
-
Electrocasnice
- Electrocasnice mari
- Mașini de spălat
- Сушильные машины
- Mașini de spălat vase
- Aragaze
- Встраиваемые варочные па...
- Cuptoare încorporabile
- Hote
- Tehnică de bucătărie
- Microunde
- Combaine de bucătărie
- Blendere
- Mixere
- Mașini de tocat carne
- Aburitoare
- Multifierbătoare
- Mini cuptoare
- Aerogrili
- Cuptoare de pîini
- Prăjitoare de pîini
- Friteuze
- Ceainice
- Termopote
- Aparate de cafea
- Râșnițe de cafea
- Cântare
- Feliatoare
- Storcătoare
- Filtre pentru apă
- Plite de masă
- Accesorii
- Tehnică pentru casă
- Aspiratoare
- Mașini de spalat podelele
- Generatoare de abur
- Curățătoare de abur
- Fiere de călcat
- Echipamente de călcat
- Ceasuri și stații meteo
- Водосмягчители
- Accesorii
-
Tehnică climaterică
-
Tehnică de cusut
-
Tehnică profesională
-
Tehnică p/u sănătate si ...
-
Produse pentru copii
-
Audio-Video
-
Foto-Video-Optică
-
Calculatoare și periferice
- Calculatoare și periferice
- Notebook-uri și netbook-uri
- Blocuri de sistem
- Monoblocuri
- Tablete
- Cărți electronice
- Console pentru joc
- Monitoare
- Mouse
- Tastiere
- Tablete grafice
- Căști
- Microfoane
- Stabilizatori
- UPS
- Componente
- Matrice
- Procesoare
- Sisteme de răcire
- Memorii operative
- Plăci de bază
- Carduri video
- Discuri flexibile (HDD)
- Unități optice
- Surse de alimentare
- Carcase
- Memorie externă p/u stocare
- Discuri flexibile externe
- Carduri de memorie
- Imprimante și scanere
- Imprimante
- Aparate multifuncționale
- Scanere
- Plottere
- Proiectoare
- Proiectoare
- Ecrane
- Accesorii
- Echipamente de rețea
- Network Storage
- Comutatoare (Switch-uri)
- Routere fără fir
- Puncte de acces fără fir
- Adaptoare de rețea
- Accesorii
- Consumabile
- Cartușe
- Барабаны
- Toner
- Mecanică
- Chimie
- Soluție p/u curățare
- Accesorii
- Pelicule de protecție
- Autocolante
- Poșete, cutii, plicuri p...
- Cacase externe p/u HDD
- Cabluri
- Baterii
- Acumulatori
- Încărcătoare
- Echipamente p/u servere
- Servere
- HDD
- UPS
-
Telefoane si faxuri
-
Casa protejată
-
Produse sezoniere
-
Construcție și reparație
-
Instrumente
- Electroinstrumente
- Дрели
- Дрели для алмазного бурения
- Perforatoare
- Отбойные молотки
- Шуруповерты
- Гайковерты
- Лобзики
- Рубанки
- Фрезеры
- Шлифовальные машины
- Сабельные пилы
- Циркулярные пилы (Дисковые)
- Торцевые пилы
- Foarfece
- Asiratoare
- Бетономешалки
- Технические фены
- Сварочные аппараты
- Электропилы
- Гидрофоры
- Compresoare
- Плиткорезы
- Pompe
- Электротриммеры
- Электроотвертки
- Шлифовальные станки (Точ...
- Сверильные станки
- Полировальные машины
- Газонокосилки
- Mixere
- Столы для фрезера
- Электроподъёмники (Лебедки)
- Лазерные уровни
- Accesorii
- Бензоинструменты
- Бензогенераторы
- Бензопилы
- Бензокосы
- Мотопомпы
- Воздуходувы
- Мотокультиваторы
- Снегоуборочные машины
- Газонокосилки
- Пневматические инструменты
- Пневмо гвоздезабиватели
- Ручные Инструменты
- Опрыскиватели
- Насосные станции
-
Mobilă și interier
-
Transport
Graficul de lucru
| Lu - Vi: | 09.00 - 18.00 |
|
Sb: |
09.00 - 14.00 |
|
Du: |
Zi liberă |
Indesit BWA 71283X W EU
Indesit BWA 71283X W EU
Cea mai buna solutie pentru spalarea zilnica prin activarea unui singur buton. Este suficient sa apesi butonul dedicat (Push & Wash),masina de spalat fiind oprita si sa-l tii apasat timp de 2 secunde pentru a activa programul zilnic de spalare pentru bumbac si sintetice. Programul garanteaza rezultate excelente la spalare (indeparteaza pana la 20 de pete) in doar 45 de minute pentru 4 kg de rufe de spalat la 30°C.
Datorita afisajului LED +, poti seta cu usurinta si in mod intuitiv parametrii de spalare (viteza de centrifugare, temperatura apei, optiuni suplimentare),iar functionarea masinii va fi si mai simpla.
Ciclul de spalare "lana" este aprobat de firma Woolmark pentru spalarea articolelor de lana recomandate a fi "spalate manual", avand conditia ca spalarile sa respecte instructiunile care figureaza pe eticheta imbracamintei si pe cele furnizate de producatorul acestei masini de spalat.
Un senzor inovativ optimizeaza consumul de apa in fiecare faza a spalarii, folosind doar cantitatea necesara pentru cantitatea de rufe incarcata. Deci, pe langa economisirea apei, vei economisi si energia necesara incalzirii.
Datorita optiunii Pornire Intarziata, ai posibilitatea sa intarzii timpul de pornire al programului de spalare cu 3, 6, 9 sau chiar 12 ore.
Fiecare ciclu de spalare are o temperatura specifica. Cu toate acestea, ai posibilitatea de a reduce sau ajusta temperatura in functie de nevoile tale, prin apasarea butonului dedicat.
Fiecare ciclu de spalare are o viteza predefinita de centrifugare. Cu toate acestea, o poti reduce si o poti ajusta la nevoile tale prin apasarea unui buton dedicat.
Selectand aceasta optiune, eficienta clatirii este marita, iar indepartarea optima a detergentilor este garantata. Este deosebit de utila pentru pie
Aceasta optiune permite selectarea tipului de murdarie astfel incat sa ajustezi in mod optim ciclul de indepartare a petelor. Urmatoarele tipuri de murdarie pot fi selectate: Alimente - Munca - Activitati in aer liber.
Prin selectarea acestei functii, ciclurile de spalare si centrifugare vor fi modificate pentru a limita formarea cutelor. La sfarsitul ciclului, tamburul masinii de spalat se va roti incet si faza va ramane activa pana la apasarea butonului START / PAUZA sau a butonului CALCARE USORA.
Un ciclu dedicat, care este perfect pentru spalarea incatamintei sport, indepartarea mirosurilor si transpiratiei, protejand in acelasi timp forma acestora.
Ai grija de tine in timpul exercitiilor la sala de sport? Un ciclu special de spalare va avea grija si de imbracamintea ta sportiva (ciclu potrivit pentru spalarea tuturor articolelor sport impreuna),asigurand rezultate perfecte pentru spalare. Ciclu adecvat pentru a spala toate articolele sportive impreuna, inclusiv prosoape de gimnastica, respectand in acelasi timp fibrele acestora.
Indesit BWA 71283X W EU
Indesit BWA 71283X W EU Indesit BWA 71283X W EU 7 kg Masina de spalat rufe Indesit BWA 71283X W EU
Push & Wash
Cea mai buna solutie pentru spalarea zilnica prin activarea unui singur buton. Este suficient sa apesi butonul dedicat (Push & Wash),masina de spalat fiind oprita si sa-l tii apasat timp de 2 secunde pentru a activa programul zilnic de spalare pentru bumbac si sintetice. Programul garanteaza rezultate excelente la spalare (indeparteaza pana la 20 de pete) in doar 45 de minute pentru 4 kg de rufe de spalat la 30°C.


Display cu LED+
Datorita afisajului LED +, poti seta cu usurinta si in mod intuitiv parametrii de spalare (viteza de centrifugare, temperatura apei, optiuni suplimentare),iar functionarea masinii va fi si mai simpla.
Woolmark Blue
Ciclul de spalare "lana" este aprobat de firma Woolmark pentru spalarea articolelor de lana recomandate a fi "spalate manual", avand conditia ca spalarile sa respecte instructiunile care figureaza pe eticheta imbracamintei si pe cele furnizate de producatorul acestei masini de spalat.


WaterBalance Plus
Un senzor inovativ optimizeaza consumul de apa in fiecare faza a spalarii, folosind doar cantitatea necesara pentru cantitatea de rufe incarcata. Deci, pe langa economisirea apei, vei economisi si energia necesara incalzirii.
Activare Pornire Intarziata: 3/6/9 / 12h
Datorita optiunii Pornire Intarziata, ai posibilitatea sa intarzii timpul de pornire al programului de spalare cu 3, 6, 9 sau chiar 12 ore.


Selector de temperatura
Fiecare ciclu de spalare are o temperatura specifica. Cu toate acestea, ai posibilitatea de a reduce sau ajusta temperatura in functie de nevoile tale, prin apasarea butonului dedicat.
Selector turatie stoarcere
Fiecare ciclu de spalare are o viteza predefinita de centrifugare. Cu toate acestea, o poti reduce si o poti ajusta la nevoile tale prin apasarea unui buton dedicat.


Extra clatire
Selectand aceasta optiune, eficienta clatirii este marita, iar indepartarea optima a detergentilor este garantata. Este deosebit de utila pentru pie
Optiune Anti-Pata
Aceasta optiune permite selectarea tipului de murdarie astfel incat sa ajustezi in mod optim ciclul de indepartare a petelor. Urmatoarele tipuri de murdarie pot fi selectate: Alimente - Munca - Activitati in aer liber.


Optiune Calcare Facila
Prin selectarea acestei functii, ciclurile de spalare si centrifugare vor fi modificate pentru a limita formarea cutelor. La sfarsitul ciclului, tamburul masinii de spalat se va roti incet si faza va ramane activa pana la apasarea butonului START / PAUZA sau a butonului CALCARE USORA.
Ciclu incaltaminte Sport
Un ciclu dedicat, care este perfect pentru spalarea incatamintei sport, indepartarea mirosurilor si transpiratiei, protejand in acelasi timp forma acestora.


Articole sport
Ai grija de tine in timpul exercitiilor la sala de sport? Un ciclu special de spalare va avea grija si de imbracamintea ta sportiva (ciclu potrivit pentru spalarea tuturor articolelor sport impreuna),asigurand rezultate perfecte pentru spalare. Ciclu adecvat pentru a spala toate articolele sportive impreuna, inclusiv prosoape de gimnastica, respectand in acelasi timp fibrele acestora.
| Tip produs: | Standard |
|---|---|
| Tip incarcare: | Frontala |
| Slim: | Nu |
| Panou comanda: | Mecanic |
| Afisaj: | LED |
| Viteza de centrifugare: | 1200 rpm |
| Capacitate de incarcare (kg): | 7 |
| Eficienta energetica: | Clasa A+++ |
| Eficienta energetica spalare: | Clasa A |
| Numar programe: | 14 |
|---|---|
| Programe: |
Clatire/Centrifugare; Evacuare/Centrifugare |
| Program rapid (min): | 30 |
| Program delicate: | Da |
| Program bumbac: | Da |
| Program sport: | Da |
| Program mix: | Da |
| Sistem echilibrare incarcatura: | Da |
|---|---|
| Indicator timp ramas: | Da |
| Selector centrifugare: | Da |
| Sistem detectare spuma: | Da |
| Informatii display: |
Centrifugare; Temperatura; Timp ramas |
| Programare intarziata: | Da |
| Functii speciale si Optiuni: |
Indicator Start/Pauza; Push & Wash 45 min |
| Consum in program standard (kwh): | 0.97 |
|---|---|
| Consum energetic (kwh/an): | 174 |
| Consum in program standard apa (l): | 10 |
| Consum mediu anual de apa (l): | 10840 |
| Volum tambur (l): | 52 |
| Material tambur: | Inox |
| Deschidere hublou: | Stanga |
| Nivel de zgomot la spalare: | 51 dB |
| Nivel de zgomot la centrifugare: | 81 dB |
| Culoare: | Alb |
| Greutate (Kg): | 63 |
| Dimensiuni (I x L x A) cm: | 84.5 x 59.5 x 56.5 |
| Garantie: | 24 luni |
Indesit BWA 71283X W EU Indesit BWA 71283X W EU 7 kg Masina de spalat rufe Indesit BWA 71283X W EU



