Все товары
-
Electrocasnice
- Electrocasnice mari
- Mașini de spălat
- Сушильные машины
- Mașini de spălat vase
- Aragaze
- Встраиваемые варочные па...
- Cuptoare încorporabile
- Hote
- Tehnică de bucătărie
- Microunde
- Combaine de bucătărie
- Blendere
- Mixere
- Mașini de tocat carne
- Aburitoare
- Multifierbătoare
- Mini cuptoare
- Aerogrili
- Cuptoare de pîini
- Prăjitoare de pîini
- Friteuze
- Ceainice
- Termopote
- Aparate de cafea
- Râșnițe de cafea
- Cântare
- Feliatoare
- Storcătoare
- Filtre pentru apă
- Plite de masă
- Accesorii
- Tehnică pentru casă
- Aspiratoare
- Mașini de spalat podelele
- Generatoare de abur
- Curățătoare de abur
- Fiere de călcat
- Echipamente de călcat
- Ceasuri și stații meteo
- Водосмягчители
- Accesorii
-
Tehnică climaterică
-
Tehnică de cusut
-
Tehnică profesională
-
Tehnică p/u sănătate si ...
-
Produse pentru copii
-
Audio-Video
-
Foto-Video-Optică
-
Calculatoare și periferice
- Calculatoare și periferice
- Notebook-uri și netbook-uri
- Blocuri de sistem
- Monoblocuri
- Tablete
- Cărți electronice
- Console pentru joc
- Monitoare
- Mouse
- Tastiere
- Tablete grafice
- Căști
- Microfoane
- Stabilizatori
- UPS
- Componente
- Matrice
- Procesoare
- Sisteme de răcire
- Memorii operative
- Plăci de bază
- Carduri video
- Discuri flexibile (HDD)
- Unități optice
- Surse de alimentare
- Carcase
- Memorie externă p/u stocare
- Discuri flexibile externe
- Carduri de memorie
- Imprimante și scanere
- Imprimante
- Aparate multifuncționale
- Scanere
- Plottere
- Proiectoare
- Proiectoare
- Ecrane
- Accesorii
- Echipamente de rețea
- Network Storage
- Comutatoare (Switch-uri)
- Routere fără fir
- Puncte de acces fără fir
- Adaptoare de rețea
- Accesorii
- Consumabile
- Cartușe
- Барабаны
- Toner
- Mecanică
- Chimie
- Soluție p/u curățare
- Accesorii
- Pelicule de protecție
- Autocolante
- Poșete, cutii, plicuri p...
- Cacase externe p/u HDD
- Cabluri
- Baterii
- Acumulatori
- Încărcătoare
- Echipamente p/u servere
- Servere
- HDD
- UPS
-
Telefoane si faxuri
-
Casa protejată
-
Produse sezoniere
-
Construcție și reparație
-
Instrumente
- Electroinstrumente
- Дрели
- Дрели для алмазного бурения
- Perforatoare
- Отбойные молотки
- Шуруповерты
- Гайковерты
- Лобзики
- Рубанки
- Фрезеры
- Шлифовальные машины
- Сабельные пилы
- Циркулярные пилы (Дисковые)
- Торцевые пилы
- Foarfece
- Asiratoare
- Бетономешалки
- Технические фены
- Сварочные аппараты
- Электропилы
- Гидрофоры
- Compresoare
- Плиткорезы
- Pompe
- Электротриммеры
- Электроотвертки
- Шлифовальные станки (Точ...
- Сверильные станки
- Полировальные машины
- Газонокосилки
- Mixere
- Столы для фрезера
- Электроподъёмники (Лебедки)
- Лазерные уровни
- Accesorii
- Бензоинструменты
- Бензогенераторы
- Бензопилы
- Бензокосы
- Мотопомпы
- Воздуходувы
- Мотокультиваторы
- Снегоуборочные машины
- Газонокосилки
- Пневматические инструменты
- Пневмо гвоздезабиватели
- Ручные Инструменты
- Опрыскиватели
- Насосные станции
-
Mobilă și interier
-
Transport
Graficul de lucru
| Lu - Vi: | 09.00 - 18.00 |
|
Sb: |
09.00 - 14.00 |
|
Du: |
Zi liberă |
Mitsubishi MSZ-DM35VA Inverter
Oferte fierbinți
Mitsubishi MSZ-DM35VA Inverter

Calitate certificata
Mitsubishi Electric Quality, abreviat MEQ, inseamna multe lucruri.Ilustreaza 90 de ani de excelenta in tehnologie, design si productie. Aceasta reprezinta cel mai ridicat nivel de confort, eficienta si durabilitate.
Reprezinta cele mai bune aparate de aer conditionat pe care le puteti cumpara astazi.
Reprezinta cele mai bune aparate de aer conditionat pe care le puteti cumpara astazi.
Garantia celor mai avansate tehnologii si a celei mai bune calitati, logo-ul Mitsubishi Electric MEQ este mandria si dorinta companiei de a-si mentine pozitia de lider in lumea aerului conditionat. Produsele noastre sunt rezultatul unor cercetari meticuloase, atent testate si avem o mare determinare pentru a continua imbunatatirile. Divizia aer conditionat este lider de fiabilitate, functionalitate, furnizand o calitate optima a aerului interior, asigurand un cadru confortabil in care sa se traiasca sau sa se munceasca.
Caracteristici
Liniile curate si neutre, dimensiunile compacte si culoarea "alb pur", diferentiaza linia sistemelor de climatizare, facandu-le compatibile cu orice tip de mediu. Chiar si unitatea externa, compacta, usoara si silentioasa poate fi instalata in spatii limitate
Eficienta energetica ajustata sezonier A+/A+
Economia in functionare este marele avantaj al sistemelor de climatizare Mitsubishi Electric. Gratie acuratetei proiectarii tuturor componentelor si utilizarii tehnologiei de varf eficienta energetica atinge nivele extraordinare chiar si ajustata sezonier. In particular linia SMART atinge valori ale SEER si SCOP (indici de eficienţă sezonieri) care ii permit includerea in clasa de eficienta energetica A+/A+ cu intreaga sa gama.
Posibilitati multiple de control si comanda
Seria MSZ-DM poate fi conectata la mai multe accesorii:
Controller la distanță cu fir, conexiune M-net si compatibilitate MELCloud

Maxim de silentiozitate pentru maxim de confort
Confortul ambiental este legat chiar si de nivelul de zgomot perceput. Aparatele de aer conditionat Mitsubishi Electric contribuie la mentinerea unui maxim de confort prin emisii sonore minime.

Timer usor de utilizat
Timerul cu 12 ore este special adaptat pentru utilizarea in timpul orelor repaosului de noapte. Operatiile de pornire si de oprire automata pot fi usor programate la diverse intervale orare.
Tehnologia DC Inverter
Sistemul DC Inverter este un dispozitiv electronic care permite variatia in mod eficient a vitezei compresorului si in consecinta a puterii livrate de sistemul de climatizare, in conformitate cu cererea de racire sau de incalzire.
Comparativ cu sistemele de aer conditionat traditionale cu viteza fixa (On/Off ), sistemul de climatizare cu DC Inverter ajunge initial la temperatura dorită si o mentine stabila, fara variatii deranjante, cu avantajele confortului si al consumului mai redus de energie.

Compresoarele cu DC Inverter, cu eficienta energetica ridicata
Motorul Poki-Poki motor

Tehnologia inovatoare si unica a Mitsubishi Electric, acest motor ofera o densitate si o forta magnetica ridicate, ceea ce conduce la o eficienta energetica sporita si o mai buna fiabilitate..
Compresor rotativ DC dublu rotativ cu reluctanta magnetica
Magneti permanenti realizati din neodim permit o mai buna eficienta energetica datorita reluctantei magnetice ridicate si a cuplului mare generat
Mitsubishi MSZ-DM35VA Inverter | Tip Produs: | Standard |
|---|---|
| Suprafata de montare: | Perete |
| Capacitate: | 12000 BTU |
| Clasa de energie: | A+ |
| Coeficient de randament sezonier la racire - SEER (W/W): | 5.7 |
| Coeficient de randament sezonier la incalzire - SCOP (W/W): | 4.5 |
| Tip filtru: | Antibacterian |
| Numar trepte ventilator: | 4 |
| Inverter: | Da |
| Kit instalare inclus: | Nu |
| Telecomanda: | Da |
| Afisaj: | LED |
| Capacitate de racire: | 10577 BTU |
|---|---|
| Capacitate de racire: | 3150 W |
| Putere consumata la racire: | 1040 W |
| Curent la racire (A): | 6.5 |
| Clasa de energie racire: | A+ |
| Capacitate incalzire (btu): | 12283 |
|---|---|
| Capacitate de incalzire: | 3600 W |
| Putere consumata la incalzire: | 995 W |
| Clasa de energie incalzire: | A+ |
| Ventilare: | Da |
|---|---|
| Incalzire: | Da |
| Dezumidificare: | Da |
| Auto Restart: | Da |
| Dezghetare automata: | Da |
| Timer: | Da |
| Sleep/Night mode: | Da |
| Tip compresor: | Rotativ |
| Wi-Fi: | Nu |
| Functii speciale: |
Auto-diagnosticare Functie Econo Cool |
| Auto: | Da |
| Brand compresor: | Mitsubishi |
|---|---|
| Culoare unitate interioara: | Alb |
| Culoare unitate exterioara: | Alb |
| Zgomot unitate interioara: | 57 db |
| Zgomot unitate exterioara (db): | 64 |
| Greutate unitate interioara: | 9 Kg |
| Greutate unitate exterioara: | 25 Kg |
| Dimensiuni unitate interioara (mm): | 799 x 290 x 232 |
| Dimensiuni unitate exterioara (mm): | 699 x 249 x 538 |
| Suprafata acoperita: | 25 m² |
| Agent de racire: | R-410A |
| Garantie: | 36 luni |




