Все товары
-
Electrocasnice
- Electrocasnice mari
- Mașini de spălat
- Сушильные машины
- Mașini de spălat vase
- Aragaze
- Встраиваемые варочные па...
- Cuptoare încorporabile
- Hote
- Tehnică de bucătărie
- Microunde
- Combaine de bucătărie
- Blendere
- Mixere
- Mașini de tocat carne
- Aburitoare
- Multifierbătoare
- Mini cuptoare
- Aerogrili
- Cuptoare de pîini
- Prăjitoare de pîini
- Friteuze
- Ceainice
- Termopote
- Aparate de cafea
- Râșnițe de cafea
- Cântare
- Feliatoare
- Storcătoare
- Filtre pentru apă
- Plite de masă
- Accesorii
- Tehnică pentru casă
- Aspiratoare
- Mașini de spalat podelele
- Generatoare de abur
- Curățătoare de abur
- Fiere de călcat
- Echipamente de călcat
- Ceasuri și stații meteo
- Водосмягчители
- Accesorii
-
Tehnică climaterică
-
Tehnică de cusut
-
Tehnică profesională
-
Tehnică p/u sănătate si ...
-
Produse pentru copii
-
Audio-Video
-
Foto-Video-Optică
-
Calculatoare și periferice
- Calculatoare și periferice
- Notebook-uri și netbook-uri
- Blocuri de sistem
- Monoblocuri
- Tablete
- Cărți electronice
- Console pentru joc
- Monitoare
- Mouse
- Tastiere
- Tablete grafice
- Căști
- Microfoane
- Stabilizatori
- UPS
- Componente
- Matrice
- Procesoare
- Sisteme de răcire
- Memorii operative
- Plăci de bază
- Carduri video
- Discuri flexibile (HDD)
- Unități optice
- Surse de alimentare
- Carcase
- Memorie externă p/u stocare
- Discuri flexibile externe
- Carduri de memorie
- Imprimante și scanere
- Imprimante
- Aparate multifuncționale
- Scanere
- Plottere
- Proiectoare
- Proiectoare
- Ecrane
- Accesorii
- Echipamente de rețea
- Network Storage
- Comutatoare (Switch-uri)
- Routere fără fir
- Puncte de acces fără fir
- Adaptoare de rețea
- Accesorii
- Consumabile
- Cartușe
- Барабаны
- Toner
- Mecanică
- Chimie
- Soluție p/u curățare
- Accesorii
- Pelicule de protecție
- Autocolante
- Poșete, cutii, plicuri p...
- Cacase externe p/u HDD
- Cabluri
- Baterii
- Acumulatori
- Încărcătoare
- Echipamente p/u servere
- Servere
- HDD
- UPS
-
Telefoane si faxuri
-
Casa protejată
-
Produse sezoniere
-
Construcție și reparație
-
Instrumente
- Electroinstrumente
- Дрели
- Дрели для алмазного бурения
- Perforatoare
- Отбойные молотки
- Шуруповерты
- Гайковерты
- Лобзики
- Рубанки
- Фрезеры
- Шлифовальные машины
- Сабельные пилы
- Циркулярные пилы (Дисковые)
- Торцевые пилы
- Foarfece
- Asiratoare
- Бетономешалки
- Технические фены
- Сварочные аппараты
- Электропилы
- Гидрофоры
- Compresoare
- Плиткорезы
- Pompe
- Электротриммеры
- Электроотвертки
- Шлифовальные станки (Точ...
- Сверильные станки
- Полировальные машины
- Газонокосилки
- Mixere
- Столы для фрезера
- Электроподъёмники (Лебедки)
- Лазерные уровни
- Accesorii
- Бензоинструменты
- Бензогенераторы
- Бензопилы
- Бензокосы
- Мотопомпы
- Воздуходувы
- Мотокультиваторы
- Снегоуборочные машины
- Газонокосилки
- Пневматические инструменты
- Пневмо гвоздезабиватели
- Ручные Инструменты
- Опрыскиватели
- Насосные станции
-
Mobilă și interier
-
Transport
Graficul de lucru
| Lu - Vi: | 09.00 - 18.00 |
|
Sb: |
09.00 - 14.00 |
|
Du: |
Zi liberă |
SONY RX 100 M5, 20.1, 2.9x, negru
Faceti cunostinta cu RX100 V — pentru inregistrarea filmelor si imaginilor statice cu detalii captivante. Camera mosteneste senzorul de imagine renumit de tip 1.0 si ofera FA uluitor de rapida, de 0,05 secunde2, 315 puncte de FA si cea mai completa1 acoperire cu detectia fazei din aceasta gama de produse, fotografierea continua cu pana la 24 cps3 cu urmarire AF/AE si functii de inregistrare video 4K.

Va prezentam RX100 V — prima camera din seria RX100 cu focalizare automata hibrida rapida, care combina focalizare automata cu detectia fazei si focalizare automata cu detectarea contrastului pentru focalizare rapida, in doar 0,05 sec2. Viteza de focalizare automata, un sistem avansat care permite fotografierea continua pana la 24 cps3 cu urmarire AF/AE, plus inregistrare filme 4K4 la inalta rezolutie si diverse alte functii profesionale de inregistrare a filmelor.
Caracteristici generale
| Tip camera foto | Compact |
Senzor de imagine
| Tip senzor | CMOS Exmor |
| Dimensiune senzor | tip 1.0 (13,2 mm x 8,8 mm) |
| Procesor de imagine | BIONZ X |
Zoom
| Zoom Optic | 2.9x |
| Zoom Digital | aproximativ 11 |
Focalizare
| Tip de focalizare | Focalizare automata hibridă rapida (focalizare automata cu detectia fazei/focalizare automata cu detectarea contrastului) |
| Mod de focalizare | Focalizare automata cu un singur cadru, Focalizare automata, Focalizare manuala directa, Focalizare manuala |
| Mod de masurare a luminii | Model multiplu, Central ponderata, Punct |
| Tip focalizare | Auto |
| Arie focalizare | Lat (315 puncte (focalizare automata cu detecţia fazei), 25 de puncte (focalizare automata cu detectarea contrastului), Centru, Punct flexibil (mic/mediu/mare), Punct flexibil extins, Blocare focalizare automata (Lat/Centru/Punct flexibil (mic/mediu/mare) |
| Mod focalizare | AF |
Control expunere
| Sensibilitate ISO | Automata: (Nivel ISO 125 - Nivel ISO 12.800, selectabil cu limita superioara/inferioara), 125/160/200/250/320/400/500/640/800/1.000/1.250/1.600/2.000/2.500/3.200/4.000/5.000/6.400/8.000/10.000/12.800 |
| Timp de expunere | iAuto (4" - 1/2.000)/Program automat (30" - 1/2.000)/Manual (Bec, 30" - 1/2.000)/Prioritate de diafragma (30" - 1/2.000)/Prioritate de timp de expunere (30" - 1/2.000)3 |
| Balans de alb | Auto, Zi, Umbra, Innorat, Incandescent, Fluorescent: Alb cald, Fluorescent: Alb rece, Fluorescent: Alb diurn, Fluorescent: Zi, Blit, Temp. culoare /Filtru, Personalizat |
| Tip sistem obturator | Obturator electronic |
Vizor
| Tip vizor | Vizor electronic de tip 0,39 (OLED), 2.359.296 de puncte |
Monitor
| Tip ecran | 7,5 cm, (tip 3.0) (4:3)/1.228.800 puncte/Xtra Fine |
| Tip monitor | TFT LCD |
| Diagonala (inch) | 3 |
| Ajustari luminozitate | Modul manual (5 trepte)/Vreme insorita |
| Rabatabil | in sus pana la aprox. 180 de grade, in jos pana la aprox. 45 de grade |
| Mobilitate | Reglabil |
Blitz
| Tip blitz | Blit incorporat cu ridicare manuala |
| Gama blitz integrat | Automat/Blit activat/Sincronizare lenta/Sincronizare blit spate/Blit dezactivat |
Conectivitate
| Wi-Fi | Da |
| NFC | Da |
Alimentare
| Tehnologie baterie | Acumulator NP-BX1 |
| Autonomie | Monitor: aprox. 65min., Vizor: Aprox. 65min. (in modul [MP4 28M], durata maxima de filmare continua este de aprox. 20 min., iar dimensiunea maxima a fişierului este de 4 GB) |
| Baterie | Sursa de alimentare: 3,6 Vcc (baterie furnizată)/5,0 Vcc (adaptor de reţea furnizat), Consum de energie (mod Camera): Aprox. 2,6 W cu monitor LCD si aprox. 3,0 W cu vizor (standard CIPA) Incărcare prin USB/sursa de alimentare USB: Da (Înregistrare, Redare) |
Garantie
| Garantie comerciala | Conform certificatului de garantie emis de producator |
Altele
| Dimensiuni (L x A x I cm) | 101,6x58,1x41,0 mm |
| Greutate | Aprox. 299 g |
| Culoare | Negru |



