Все товары
-
Electrocasnice
- Electrocasnice mari
- Mașini de spălat
- Сушильные машины
- Mașini de spălat vase
- Aragaze
- Встраиваемые варочные па...
- Cuptoare încorporabile
- Hote
- Tehnică de bucătărie
- Microunde
- Combaine de bucătărie
- Blendere
- Mixere
- Mașini de tocat carne
- Aburitoare
- Multifierbătoare
- Mini cuptoare
- Aerogrili
- Cuptoare de pîini
- Prăjitoare de pîini
- Friteuze
- Ceainice
- Termopote
- Aparate de cafea
- Râșnițe de cafea
- Cântare
- Feliatoare
- Storcătoare
- Filtre pentru apă
- Plite de masă
- Accesorii
- Tehnică pentru casă
- Aspiratoare
- Mașini de spalat podelele
- Generatoare de abur
- Curățătoare de abur
- Fiere de călcat
- Echipamente de călcat
- Ceasuri și stații meteo
- Водосмягчители
- Accesorii
-
Tehnică climaterică
-
Tehnică de cusut
-
Tehnică profesională
-
Tehnică p/u sănătate si ...
-
Produse pentru copii
-
Audio-Video
-
Foto-Video-Optică
-
Calculatoare și periferice
- Calculatoare și periferice
- Notebook-uri și netbook-uri
- Blocuri de sistem
- Monoblocuri
- Tablete
- Cărți electronice
- Console pentru joc
- Monitoare
- Mouse
- Tastiere
- Tablete grafice
- Căști
- Microfoane
- Stabilizatori
- UPS
- Componente
- Matrice
- Procesoare
- Sisteme de răcire
- Memorii operative
- Plăci de bază
- Carduri video
- Discuri flexibile (HDD)
- Unități optice
- Surse de alimentare
- Carcase
- Memorie externă p/u stocare
- Discuri flexibile externe
- Carduri de memorie
- Imprimante și scanere
- Imprimante
- Aparate multifuncționale
- Scanere
- Plottere
- Proiectoare
- Proiectoare
- Ecrane
- Accesorii
- Echipamente de rețea
- Network Storage
- Comutatoare (Switch-uri)
- Routere fără fir
- Puncte de acces fără fir
- Adaptoare de rețea
- Accesorii
- Consumabile
- Cartușe
- Барабаны
- Toner
- Mecanică
- Chimie
- Soluție p/u curățare
- Accesorii
- Pelicule de protecție
- Autocolante
- Poșete, cutii, plicuri p...
- Cacase externe p/u HDD
- Cabluri
- Baterii
- Acumulatori
- Încărcătoare
- Echipamente p/u servere
- Servere
- HDD
- UPS
-
Telefoane si faxuri
-
Casa protejată
-
Produse sezoniere
-
Construcție și reparație
-
Instrumente
- Electroinstrumente
- Дрели
- Дрели для алмазного бурения
- Perforatoare
- Отбойные молотки
- Шуруповерты
- Гайковерты
- Лобзики
- Рубанки
- Фрезеры
- Шлифовальные машины
- Сабельные пилы
- Циркулярные пилы (Дисковые)
- Торцевые пилы
- Foarfece
- Asiratoare
- Бетономешалки
- Технические фены
- Сварочные аппараты
- Электропилы
- Гидрофоры
- Compresoare
- Плиткорезы
- Pompe
- Электротриммеры
- Электроотвертки
- Шлифовальные станки (Точ...
- Сверильные станки
- Полировальные машины
- Газонокосилки
- Mixere
- Столы для фрезера
- Электроподъёмники (Лебедки)
- Лазерные уровни
- Accesorii
- Бензоинструменты
- Бензогенераторы
- Бензопилы
- Бензокосы
- Мотопомпы
- Воздуходувы
- Мотокультиваторы
- Снегоуборочные машины
- Газонокосилки
- Пневматические инструменты
- Пневмо гвоздезабиватели
- Ручные Инструменты
- Опрыскиватели
- Насосные станции
-
Mobilă și interier
-
Transport
Graficul de lucru
| Lu - Vi: | 09.00 - 18.00 |
|
Sb: |
09.00 - 14.00 |
|
Du: |
Zi liberă |
HTC Desire 828, 5.5", Pearl White

Datorita claritatii date de sistemul anti-tremur si instrumentelor de editare cu o singura atingere, noul HTC Desire 828 iti ofera o experienta de imagine rezervata de obicei smartphone-urilor varf de gama. Iata noul prieten al iubitorului de fotografie.
![]() |
Imagini mai clare: fara efect de blur Cel mai avansat sistem de Stabilizare Optica a Imaginii al nostru de pana acum are un obiectiv anti-tremur care reduce efectul de blur dat de miscarile mainii in timpul fotografierii. Sistemul OIS imbunatatit reactioneaza la tremurul mainii in decurs de 0,125 milisecunde, oferindu-ti claritate si corectitudine optica. Sistemul OIS premium de pe noul HTC Desire 828 iti ofera rezultate de calibru profesionist, cu mai putin efect de blur si mai multa claritate, chiar si in conditii de iluminare slaba. |
|
Pentru fanii de oriunde ai fotografiei Bucura-te de fotografii incredibile, pe ambele camere foto ale noului HTC Desire 828. Camera sa foto principala de 13 MP este echipata cu cel mai avansat sistem de Stabilizare Optica a Imaginii de pana acum, si o suita completa de instrumente de editare usor de folosit. Iata cele mai bune selfie-uri ale tale de pana acum: camera foto frontala de 4 HTC UltraPixeli™ preia mult mai multa lumina decat pixelii standard, pentru ca tu sa obtii rezultate detaliate, fie zi sau noapte. Obiectivul superangular de 26 mm al camerei foto frontale are un unghi vizual larg, care surprinde mai multe zambete, mai multe peisaje, si mai multe momente demne de impartasit. Editorul Foto iti ofera functii creative, la o singura atingere, precum Photo Masking, Double Exposure, Shape Masking, si multe altele. Galeria HTC One™ iti gaseste si iti organizeaza rapid fotografiile din diverse surse. |
![]() |
Sunet si imagine la calitate de cinema Ecranul Full HD de 5,5 inch afiseaza grafica si imagini incredibil de detaliate. Filmele, jocurile, videoclipurile tale - si nu numai - prind viata datorita sunetului captivant HTC BoomSound™ cu Dolby Audio™ Surround, pentru o experienta audio epica, pe care o crezi doar cand o auzi*. Un egalizator de volum si egalizatorul dinamic de sunet optimizeaza tonalitatea, iti ofera un dialog clar in filme si mentin un volum constant, ca sa nu fie nevoie sa ajustezi manual claritatea sunetului. Vei avea un sunet incredibil atat pe difuzoarele externe, cat si in castile audio: cu noul HTC Desire 828, totul prinde viata. *Construit sub licenta Dolby Laboratories. |
|
Personalizat pentru tine Noul HTC Desire 828 are functia Sense™ Home: un widget pe ecranul de pornire care iti identifica locatia si iti ofera aplicatiile cel mai des folosite de tine, atunci cand ai nevoie de ele. Personalizeaza-ti aspectul telefonului – fundalul, tonurile de apel si chiar iconitele – pornind de la fotografia ta favorita. Cu HTC Teme™, iti poti crea un stil unic, doar al tau. HTC BlinkFeed™ este un flux de informatii personalizat, care se actualizeaza continuu pe parcursul zilei. Pe langa postari de pe retelele de socializare, stiri de ultima ora si nu numai, vei primi si recomandari de restaurante si evenimente din apropierea locatiei in care te afli la un moment dat. |
![]() |
Design elegant
HTC isi continua traditia designului premiat, prin noul HTC Desire 828.
Inspirat de masinile sport de performanta, creat de designeri premiati: are linii fine, optimizate pentru apucat, si o eleganta placuta privirii.
Marginile sale subtiri, carcasa usoara si constructia cu detalii fine fac din noul HTC Desire 828 partenerul ideal al iubitorului de fotografie mereu in miscare
Caracteristici generale
| Retea 2G | GSM 850/900/1800/1900 |
| Retea 3G | HSDPA 850/900/1900/2100 |
| Retea 4G | LTE (FDD) - 800/850/900/1800/2100/2600; LTE (TDD) - 1900/2300/2600 (B38/B39/B40/B41) |
| SIM | Nano |
Ecran
| Tip ecran | S-LCD2 |
| Dimensiune ecran (inch) | 5.5 |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 1920 x 1080 |
| Multitouch | Da |
| Culori | 16M |
| Protectie ecran | Corning Gorilla® Glass 3 |
Sunete
| Tip alerta | Vibratie, MP3, WAV ringtones |
| Difuzor | Da |
| Facilitati | Jack audio 3.5 mm |
Memorie
| Memorie interna (GB) | 16 |
| Memorie RAM (MB) | 2048 |
| Slot card | microSD |
| Capacitate maxima card memorie (GB) | 256 |
Data
| GPRS | Da |
| EDGE | Da |
| Viteza date | HSPA 42.2/5.76 Mbps; LTE Cat4 150/50 Mbps |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Hotspot |
| Bluetooth | v4.1 |
| USB | micro-USB 2.0 |
Foto video
| Rezolutie (Mp) | 13 |
| Rezolutie video | 1080p@30fps |
| Senzor imagine | BSI; f/2.2 |
| Blitz | LED Flash |
| Focus | Autofocus / Touch Focus |
| Camera secundara | 4 MP; senzor BSI, f/2.0, obiectiv de 26,8 mm, inregistrare video 1080p |
| Facilitati | Optical Image Stabilisation (OIS), Geo-tagging, Face Detection, Panorama |
Procesor
| Tip procesor | Octa Core |
| Model procesor | Mediatek MT6753 |
| Frecventa (GHz) | 1.5 GHz Cortex-A53 |
| Procesor grafic | Mali T720 MP3/450MHz |
Software
| Sistem de operare | Android |
| Varianta | 5.1 Lollipop |
Informatii suplimentare
| Senzori | Accelerometru, Busola digitala, Giroscop, Senzor de lumina, Senzor de proximitate |
| Mesagerie | Email, MMS, Push Email, SMS |
| Browser | HTML5 |
| Radio | FM radio |
| GPS | Da, cu A-GPS si GLONASS |
Baterie
| Tip baterie | Li-Ion |
| Capacitate baterie (mAh) | 2800 |
Altele
| Culoare | Alb |
| Dimensiuni | 157.7 x 78.89 x 7.99 mm |
| Greutate (g) | ~148 |
Garantie
| Garantie comerciala | Conform certificatului de garantie emis de producator |
| Garantie de conformitate | 2 ani |











