Все товары
-
Electrocasnice
- Electrocasnice mari
- Mașini de spălat
- Сушильные машины
- Mașini de spălat vase
- Aragaze
- Встраиваемые варочные па...
- Cuptoare încorporabile
- Hote
- Tehnică de bucătărie
- Microunde
- Combaine de bucătărie
- Blendere
- Mixere
- Mașini de tocat carne
- Aburitoare
- Multifierbătoare
- Mini cuptoare
- Aerogrili
- Cuptoare de pîini
- Prăjitoare de pîini
- Friteuze
- Ceainice
- Termopote
- Aparate de cafea
- Râșnițe de cafea
- Cântare
- Feliatoare
- Storcătoare
- Filtre pentru apă
- Plite de masă
- Accesorii
- Tehnică pentru casă
- Aspiratoare
- Mașini de spalat podelele
- Generatoare de abur
- Curățătoare de abur
- Fiere de călcat
- Echipamente de călcat
- Ceasuri și stații meteo
- Водосмягчители
- Accesorii
-
Tehnică climaterică
-
Tehnică de cusut
-
Tehnică profesională
-
Tehnică p/u sănătate si ...
-
Produse pentru copii
-
Audio-Video
-
Foto-Video-Optică
-
Calculatoare și periferice
- Calculatoare și periferice
- Notebook-uri și netbook-uri
- Blocuri de sistem
- Monoblocuri
- Tablete
- Cărți electronice
- Console pentru joc
- Monitoare
- Mouse
- Tastiere
- Tablete grafice
- Căști
- Microfoane
- Stabilizatori
- UPS
- Componente
- Matrice
- Procesoare
- Sisteme de răcire
- Memorii operative
- Plăci de bază
- Carduri video
- Discuri flexibile (HDD)
- Unități optice
- Surse de alimentare
- Carcase
- Memorie externă p/u stocare
- Discuri flexibile externe
- Carduri de memorie
- Imprimante și scanere
- Imprimante
- Aparate multifuncționale
- Scanere
- Plottere
- Proiectoare
- Proiectoare
- Ecrane
- Accesorii
- Echipamente de rețea
- Network Storage
- Comutatoare (Switch-uri)
- Routere fără fir
- Puncte de acces fără fir
- Adaptoare de rețea
- Accesorii
- Consumabile
- Cartușe
- Барабаны
- Toner
- Mecanică
- Chimie
- Soluție p/u curățare
- Accesorii
- Pelicule de protecție
- Autocolante
- Poșete, cutii, plicuri p...
- Cacase externe p/u HDD
- Cabluri
- Baterii
- Acumulatori
- Încărcătoare
- Echipamente p/u servere
- Servere
- HDD
- UPS
-
Telefoane si faxuri
-
Casa protejată
-
Produse sezoniere
-
Construcție și reparație
-
Instrumente
- Electroinstrumente
- Дрели
- Дрели для алмазного бурения
- Perforatoare
- Отбойные молотки
- Шуруповерты
- Гайковерты
- Лобзики
- Рубанки
- Фрезеры
- Шлифовальные машины
- Сабельные пилы
- Циркулярные пилы (Дисковые)
- Торцевые пилы
- Foarfece
- Asiratoare
- Бетономешалки
- Технические фены
- Сварочные аппараты
- Электропилы
- Гидрофоры
- Compresoare
- Плиткорезы
- Pompe
- Электротриммеры
- Электроотвертки
- Шлифовальные станки (Точ...
- Сверильные станки
- Полировальные машины
- Газонокосилки
- Mixere
- Столы для фрезера
- Электроподъёмники (Лебедки)
- Лазерные уровни
- Accesorii
- Бензоинструменты
- Бензогенераторы
- Бензопилы
- Бензокосы
- Мотопомпы
- Воздуходувы
- Мотокультиваторы
- Снегоуборочные машины
- Газонокосилки
- Пневматические инструменты
- Пневмо гвоздезабиватели
- Ручные Инструменты
- Опрыскиватели
- Насосные станции
-
Mobilă și interier
-
Transport
Graficul de lucru
| Lu - Vi: | 09.00 - 18.00 |
|
Sb: |
09.00 - 14.00 |
|
Du: |
Zi liberă |
HUAWEI Mate 9 64 GB DUAL SIM Champagne Gold
Oferte fierbinți
Smartphone HUAWEI Mate 9 64 GB DUAL SIM Champagne Gold

Caracteristici:
Huawei Mate 9 prezinta noul chipset Kirin 960 dotat cu cel mai rapid procesor de astazi Cortex A73 , memorie de stocare ultra rapida UFS 2.1 si cel mai performant chip grafic din lume Mali-G71 MP8 pregatit pentru Mobile VR .
Baterie 4000mAh cu Supercharge - Incarcator la 4.5V cu 5Amperi, incarca bateria cu 50% mai rapid decat Mate 8.

Memoria de stocare tehnologie UFS 2.1 este de 2 ori mai rapida decat standardul eMMC 5.1 folosit in toate modelele anterioare.
Procesorul grafic Mali-G71 octa-core ofera 180% mai multa performanta si dublu "frame rate" cutehnologia 3D API Vulcan # pentru mai multe detalii si jocuri Mobile VR (Virtual Reality).
Tehnologie Full 3G/4G
Permite folosirea unui operator 4G/3G in Slot SiM 1 + un alt operator 3G in Slot SiM 2, in acelasi timp.
Permite HD Voice pe ambele SiM-uri in acelasi timp, astfel SiM 2 se va auzi la fel de clar precum SiM 1 (toate celelalte telefoane dual sim nu permit HD Voice pe SiM 2 pentru ca folosesc reteaua 2G).
Noua interfata Huawei EMUI 5.0 ofera functii duale
App Twin - Aplicatii duale . Poti sa creezi si sa te loghezi in doua conturi pentru aceeasiaplicatie simultan, incluzand WhatsApp, Facebook si orice alteaplicatii. Functie ideala pentru un utilizator de telefon dual sim, potimentine active doua conturi simultan pentru cele doua numere detelefon.
Split Screen . Imparti ecranul in doua si folosesti aplicatii diferite pe fiecare jumatate de ecran.

Dual SiM - Dual Standby, nu permite apel in asteptare intre SiM-uri

Nu permite apel in asteptare intre SIM-uri pentru apeluri de voce . In timp ce purtati o convorbire pe SIM 1, nu mai puteti receptiona unapel pe SIM 2 pentru ca devine inchis, fara semnal. In schimb, in timpce purtati o convorbire pe SIM 1 si in acelasi timp primiti un apeltelefonic pe SIM 2, puteti genera ton de ocupat pe SiM 2 sau puteti savedeti cine suna pe SIM 2, daca realizati un set de redirectionari speciale prin operator (serviciu disponibil doar la abonamente). Redirectionarile sunt explicate in instructiunile din pachet.
Telecomanda inflarosu - Telefonul prezinta LED inflarosu si poate fi folosit ca telecomanda pentru TV
True Metal - Carcasa completa din aluminiu, extrem de compacta.
Eficienta energetica - Chipsetul HiSilicon Kirin 960 , beneficiaza de procesor Octa-Core dotat cu 8 microprocesoare pe 64 biti si nanotehnologie 16 nm (FinFET Plus) . Arhitectura combinata big. LITTLE ofera eficienta energetica folosind 4 Cortex A53 la 1.8Ghz pentru lucrul pe web si 4 Cortex A73 la 2.4Ghz atunci cand sunt executate aplicatii ce necesita putere mare de calcul.
Inregistrarea convorbirilor: Da - este posibila standard fara a mai instala vreun alt program. Puteti sa porniti inregistrarea convorbirilor telefonice pentru fiecare apel in parte acestea sunt salvate in memoria telefonului. Ulterior le puteti transfera pe un PC.
Huawei este in primul rand lider mondial in dezvoltarea de retele mobile, este marca din spatele celor mai mari operatori de retea GSM/3G/4G din lume (spre exemplu Huawei a construit reteaua Vodafone din Romania). Asistam la o noua ordine mondiala in telecomunicatii, nisa Dual SiM devine din ce in ce mai importanta pentru jucatori de renume mondial, Huawei a decis sa intre si el pe piata telefoanelor mobile inteligente Dual SiM.
Caracteristici generale
| Retea 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2, CDMA 800 / 1900 |
| Retea 3G | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / CDMA2000 1xEV-DO & TD-SCDMA |
| Retea 4G | LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 9(1800), 12(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 26(850), 28(700), 29(700), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500) |
| Dual Sim | Da |
| SIM | Nano |
Ecran
| Tip ecran | LTPS |
| Dimensiune ecran (inch) | 5.9 |
| Rezolutie ecran (pixeli) | 1080 x 1920 |
| Multitouch | Touchscreen |
| Culori | 16M |
Sunete
| Tip alerta | Vibratie, MP3, WAV ringtones |
| Difuzor | Da |
| Facilitati | mufa Jack 3.5mm |
Memorie
| Memorie interna (GB) | 64 |
| Memorie RAM (MB) | 4096 |
| Slot card | microSD |
| Capacitate maxima card memorie (GB) | 256 |
Data
| GPRS | Da |
| EDGE | Da |
| Bluetooth | v4.2, A2DP |
| USB | USB 2.0 cu USB Type C Interface |
| NFC | Support NFC |
| Port Infrared | Da |
Foto video
| Rezolutie (Mp) | 12+20 MP |
| Rezolutie fotografie | 5120 x 3840 |
| Blitz | Da |
| Focus | autofocus, detectarea fetei |
| Camera secundara | 8 MP |
| Facilitati | Light painting (Tail light trails, Light graffiti, Silky water, Star track), Super night , Pro camera, Beauty, Beauty video, Panorama, HDR, Watermark, Audio note, Ultra snapshot, Capture smiles, Audio control, Timer, Touch to capture, Monochrome, Document |
Procesor
| Tip procesor | Octa Core |
| Model procesor | HUAWEI Kirin 960 |
| Frecventa (GHz) | Octa-core, 4 ×Cortex A73 2.4 GHz + 4 × Cortex A53 1.8 GHz |
Software
| Sistem de operare | Android 7.0 |
| Varianta | 7.0 |
| Altele | Emotion UI 5.0 |
Informatii suplimentare
| Senzori | Accelerometru, Ambient light sensor, Barometru, Giroscop, Senzor de proximitate |
| Mesagerie | Email, MMS, SMS |
| GPS | GPS/Glonass/ BDS/ Galileo |
| Aplicatii | feature: Backup, File manager, Huawei IME, Weather, Huawei music, Contacts import |
Baterie
| Tip baterie | Li-Polymer |
| Capacitate baterie (mAh) | 4000 mAh |
Altele
| Culoare | Auriu |
| Dimensiuni | 156.9×78.9×7.9mm |
| Greutate (g) | 190g |
Garantie
| Garantie comerciala | Conform certificatului de garantie emis de producator |
| Garantie de conformitate | 2 ani |








